چاپ کردن این صفحه

آموزش شبکه ( Microsoft)

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نوشته شده توسط  محمد قنبرزاده | منتشرشده در: مجموعه ۱

Microsoft  به عنوان بزرگترین تولید کننده نرم افزار در دنیا شناخته می شود با توجه به گوناگون بودن محصولات این شرکت

 

Microsoft  به عنوان بزرگترین تولید کننده نرم افزار در دنیا شناخته می شود با توجه به گوناگون بودن محصولات این شرکت ،افراد برای کارکردن و استفاده از این محصولات نیاز به دانش و تجربه دارند که این دانش و تجربه در قالب دوره های آموزشی مایکروسافت حاصل می شود .

فن آوری اطلاعات عرصه نوینی را به منظور پیشرفت افراد و جوامع در دنیای امروز به روی همگان گشوده است. در این عرصه پهناور ، تبحر و تخصص عامل تمایز و موفقیت افراد در عرصه تکنولوژی اطلاعات می باشد و ملاک این تخصص در دست داشتن مدارک بین المللی IT همراه با کسب تجارب عملی است. از دانش شبکه می توان به عنوان یکی از مهمترین این تخصص ها و به طبع آن از مدارک مربوط به شبکه به عنوان مهمترین و رایج ترین مدارک بین المللی IT نام برد. بدیهیست آشنایی با مفاهیم اولیه شبکه نخستین گام در ورود به این زمینه تخصصی بوده و دانش اولیه فرد در زمینه Networking را پی ریزی می نماید. در این راستا شرکت CompTIA به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های ارائه کننده مدارک بین المللی IT ، مدرک +Network یا مدرک تکنسین شبکه را معرفی نموده و در طی آن به بررسی مفاهیم اولیه شبکه ، پروتکل ها از جمله TCP/IP، توپولوژیها، لایه ها و سایر موارد مهم در کار با شبکه پرداخته و افراد را جهت ورود به دوره های تخصصی تر شبکه از جمله دوره های مایکروسافت ، سیسکو ، لینوکس و امنیت شبکه آماده می سازد . لذا دوره +Network به عنوان پیشنیاز کلیه دوره های مربوط به شبکه و بهترین نقطه شروع این دوره ها می باشد.

در این راستا موسسه کهکشان نور مفتخر است تا تجربیات خود را در سالها برگزاری دوره +Network با استفاده از مجهزترین امکانات آموزشی و با در اختیار داشتن مجرب ترین اساتید در اختیار علاقمندان قرار دهد .

امروزه لزوم استفاده از شبکه و فناوری به منظور تسریع امور و کاهش خطای نیروی انسانی و نیز همگام گشتن با تکنولوژی روز امری حیاتی محسوب گردیده و در رفع مشکلات ناشی از گسترش جمعیت و ارتباطات و در نتیجه افزایش حجم کاری بسیار موثر بوده است.
به همین سبب طراحی، راه اندازی، عیب یابی و نگهداری انواع شبکه به مسئله ای پر اهمیت بدل گردیده و بروز مشکل درهر یک از این سیستمها به مدت هرچند کوتاه به منزله بروز خسارات جبران ناپذیر برای آن مجموعه می باشد. به طبع این امر نیاز به متخصصین کار آمد، دارد.
مدرک متخصص مهندسی شبکه های مايکروسافت يا MCITP از سری Professional نشانگر مهارت فرد در به کارگيری 2008  Microsoft Windows Server  می باشد. و جهت آندسته از افرادی طراحی شده است كه توانائی آناليز نيازهای تجاری يك ارگان را دارا بوده و قادر به طراحی و راه اندازی ساختار شبكه برای راهكارهای تجاری مبتنی بر سيستم عاملهای مايكروسافت و نرم افزار Server مايكروسافت باشند.
 متخصصين دارای اين مدرک در ميان مديران و همکاران متخصص خود به عنوان راهبران و پيشروان طراحی زيرساخت ويندوز سرور 2008 شناخته می گردند. اخذ اين مدرک يعنی مهارت عالی در زمينه کار با ويندوز 2008 مايکروسافت.
 اين مدرک در زمينه های شغلی زير بيشترين کاربرد را دارا می باشد:

- مديريت سيستمها و شبکه های وسيع
- مديريت سيستمهای IT
- مديريت امنيت شبکه های گسترده
- معماری سيستمها و شبکه
- مديريت شبکه

دو مدرک کاربردی در مباحث شبکه مايکروسافت که جايگزين MCSE و MCSA قلمداد می گردند عبارتند از:

MCITP: Server Administrator
MCITP: Enterprise Administrator

3 آزمون <<   MCITP: Server Administrator
  با تمرکز بر مديريت عمليات  روز به روزIT

- Exam 70-642 TS : Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuring
- Exam 70-640 TS : Windows Server 2008 Active Directory, Configuring
- Exam 70-646 PRO : Windows Server 2008 Server Administrator

 

برخلاف مدارک قبلی مایکروسافت نظیر MCSE که در طی آن تعدادی آزمون اختیاری وجود داشت ، در مدارک نسل جدید MCITP ، کلیه آزمون ها برای کسب مدرک اجباری می باشند . کهکشان صرفا جهت سهولت گذراندن دوره ها ، 6 دوره ای که برای کسب 2 مدرک MCITP Server Admin و MCITP Enterprise Admin لازم است را بر اساس تقدم و تاخر منطقی و نزدیکی عناوین به 2 پک تقسیم بندی نموده است که پس از طی این دو پک دانش کافی برای دریافت هر دو مدرک وجود خواهد داشت .

از آنجا که دوره های مربوط به یک مدرک دارای ارتباط بسیار نزدیک و هم پوشانی های فراوانیست و ایده آل ترین حالت ، گذراندن این دوره ها به صورت متناوب و بدون وقفه می باشد ، کهکشان این دوره ها را در قالب پک ارائه نموده و به صورت تک دوره این دوره ها را برگزار نمی نماید .

MCITP Server Admin pack:
- MCTS: 70-680:TS:Windows 7 Configuring
- Pro: 70‐646: Windows Server Administration
- MCTS: 70-642:Configuring Win Server 2008 Network Infrastructure
 • مایکروسافت در سری 2012 خود، بار دیگر مدرک MCSE را که در 20 سال گذشته یکی از موفق ترین مدارک تخصصی فناوری اطلاعات در جهان محسوب می گردیده با دیدگاهی جدید به جامعه IT معرفی نموده است. مدارک سری 2012 مایکروسافت با سه هدف زیر طراحی و ارائه گردیده اند:

  • شناخته شدن به عنوان استاندارد عالی و جهانی آموزش تخصصی IT
  • صحه گذاری بر دانش و تخصص عمیق در انواع گسترده راهکارهای مبتنی بر IT
  • به نمایش گذاردن مهارت به روز در زمینه فناوریهای در حال تغییر

  کلیه مدارک 2012 مایکروسافت در سه لایه تخصصی زیر ارائه گردیده است:

  • لایه مقدماتی یا Associate شامل مدارک Microsoft Technology Associate یا MTA
  • لایه تخصصی یا Expert شامل مدارک Microsoft Certified Solutions Expert یا MCSE و Microsoft Certified Solutions Developer یا MCSD
  • لایه ارشد یا Master شامل مدرک Microsoft Certified Solutions Master یا MCSM

  امروزه که تولید و تغییر فناوری شتاب فزاینده ای گرفته است، دانش یک فناوری خاص کاربرد چندانی در کار و صنعت ندارد.آنچه امروز مفید واقع می گردد راه حلهای مبتنی بر چندین فناوری مختلف می باشد.در این راستا و با هدف تربیت متخصصی کارآمد و منعطف با چنین تغییراتی ، مایکروسافت سری 2012 مدارک ارزشمند و صاحب نام MCSE را بار دیگر و مطابق با نیازهای روز طراحی و معرفی نموده است.

  این مدرک که به عنوان سطح تخصص استاندارد جهانی برای متخصصان فناوری اطلاعات محسوب می گردد، نشانگر مهارت فرد در راهبری مراکز داده پیشرفته و مدرن با تخصصهای مدیریت هویت، مدیریت سیستم، مجازی سازی، ذخیره سازی و شبکه می باشد.
بازدید 4651 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 ارديبهشت 1400 ساعت 07:43