ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

آموزش سیسکو (CISCO)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  محمد قنبرزاده | منتشرشده در: مجموعه ۱

شرکت cisco جزء بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار شبکه می باشد .تجهیزات از قبیل روتر وسوئیچ و فایروال و وایرلس و...

 شرکت cisco جزء بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار شبکه می باشد .تجهیزات از قبیل روتر وسوئیچ و فایروال و وایرلس و... از تولیدات اصلی این شرکت می باشد با توجه به این نکته بسیاری از شبکه های از تجهیزات این شرکت استفاده می کنند.

سیسکو-CCNA: Certified Cisco Network Associate -ICND1+ICND2

 

·         مدرك CISCO Certified Network Associate) CCNA ) در رابطه با مهارت فنی در نصب و تنظيمات و راه بري شبكه های LAN و WAN و نيز ارتباطات شبكه توسط سيستم شماره گيری تلفن برای شبكه های كوچك (100 نود و کمتر)از جمله EIGRP, Serial, Frame Relay, IP RIP, VLANs, RIP V2.0, Ethernet, Access List می باشد.

 

اطلاعات اوليه و بنيادي كه شما به هنگام آماده شدن و مطالعه جهت امتحان CCNA بدست مي آوريد اولين قدم در راه ورود به بازار حرفه اي شبكه است.مدرك CCNA مهارت و توانائي اوليه و مقدماتي فرد را در كار شبكه تأييد مي كند .

 

سیسکو-CCNA-Voice: Implementing Cisco IOS Unified Communications

 

·         CCNA در شاخه Voice، نمایانگر دانش و مهارت مقدماتی فرد جهت مدیریت یک شبکه مبتنی بر Voice می باشد. مدرک CCNA Voice تایید می نماید که فرد مهارت لازم به منظور اخذ جایگاه شغلی در این شاخه از فناوری از جمله مدیر فناوریهای Voice ، مهندس Voice و مدیریت Voice را دارا می باشد. این دوره بر مهارتهایی همچون تکنولوژیهای VoIP نظیر IP PBX، IP telephony، Hndset، کنترل تماس و راهکارهای Voicemail تمرکز دارد.

 

سیسکو-CCNA-Wireless: Implementing Cisco Unified Wireless Networking Essentials

 

·         CCNA در شاخه شبکه های بیسیم نمایانگر دانش و مهارت مقدماتی فرد جهت طراحی، راه اندازی و پشتیبانی ار شبکه های محلی بیسیم خصوصا شبکه های مجهز به تجهیزات سیسکو می باشد.با اخذ مدرک CCNA Wireless، متخصص شبکه، قابلیت لازم جهت پشتیبانی یک شبکه پایه بیسیم مبتنی بر Cisco WLAN در محیطهای کوچک و متوسط و بزرگ را خواهد داشت.این دوره شامل اطلاعات و فعالیتهای تمرینی در راستای پیکربندی، مونیتوینگ و عیب یابی اولیه شبکه های ذکر شده می باشد.

 

سیسکو-CCDA-Design: Designing for Cisco Internetwork Solutions

 

·         مدارک شركت CISCO راهيست به سوي موقعيت های برجسته شغلی و تأييدی است بر مهارتی با استانداردهای بسيار عالی. دريافت مدرك CISCO (در هر سطحی) به معنی پيوستن به جامعه متخصصان ماهر در شبكه است كه در دنيای صنعت و تكنولوژی شناخته شده و معتبرند .

 

·         شركت CISCO سه سطح از مدارك را جهت متخصصين IT در نظر گرفته كه دارای ابعاد متفاوتی برای بر آوردن نياز و تقاضای افراد مختلف است. سطوح مختلف و متنوعی در مدارك CISCO موجود است. اخذ مدرك از CISCO بسيار ارزشمند است و ارزش و اعتبار والائی برای متخصصين شبكه، مديران آن ها و شركت هایی كه اين متخصصان را استخدام نموده اند ، دارد .

 

·         تخصص های شبكه CISCO دارای سه سطح از مدارك است :

 

  1. آشنائی (Associate)
  2. متخصص (Professional)
  3. سطح مهارت عالی (Expert) كه بالاترين سطح متخصصين ممكنه در زمينه شبكه می باشد.

 

·         مدرك CCDA تضمين كننده دانش طراحی شبكه های كوچك اداری در بازار كار است. جهت گذراندن اين آزمون علاوه بر دانش CCDA ،دانش CCNA نيز لازم می باشد .

 

تذكر 1 : اخذ اين مدرك مستلزم اخذ مدرك پيش نياز نيست .

 

تذكر 2 : مدت اعتبار مدرك CCDA سه سال است .

 

سیسکو-CCNA-Security: Implementing Cisco IOS Network Security

 

·         CCNA در شاخه امنیت نمایانگر دانش و مهارت مقدماتی فردجهت امن سازی شبکه های مبتنی بر سیسکو می باشد.با اخذ مدرک CCNA Security، متخصص شبکه قابلیت لازم جهت طراحی زیر ساخت امن، تشخیص تهدیدات و آسیب پذیریها و  رفع آنها را کسب می نماید. بخش عمده این دوره بر روی فناوریهای اصلی مرتبط با امن سازی، نصب و عیب یابی و مانیتورینگ شبکه در راستای حفظ تمامیت، محرمانگی و قابل دسترس بودن اطلاعات و تجهیزات و کارآمدی تکنولوژیهای سیسکو در این زمینه تمرکز دارد.

 

سیسکو-CCNP Pack

 

Cisco Certified Network Professional

 

·         مدرك CISCO Certified Network professional - CCNP از سری مدارک سطح متخصص ، در رابطه با مهارت فني در نصب و تنظيمات و راه بري شبكه هاي LAN و WAN و نيز ارتباطات شبكه توسط سيستم شماره گيري تلفن براي شبكه هاي بزرگ بوده و نشانگر دانش و مهارت پيشرفته در زمينه شبکه می باشد . با اخذ اين مدرک ، يک متخصص شبکه دارای توانايی نصب ، راه اندازی و عيب يابی شبکه های محلی و شبکه های وسيع ( LAN و WAN ) جهت مجموعه های بزرگ با تعداد 100 تا بيش از 500 نود می باشد . مباحث اين مدرک بر روی مواردی همچون امنيت ،شبکه های متمرکز ،کيفيت سرويس يا QoS) quality of service ، virtual private networks  VPN) و تکنولوژيهای broadband تاکيد دارد .

 

·         دوره CCNP Pack مشتمل بر 3 دوره ذیل در قالب یک دوره می باشد :

 

CCNP ROUTE

 

·         این مدرک دانش لازم جهت به کار گیری IP Addressing و مسیر یابی پیشرفته برای پیاده سازی روترهای ISR سیسکو را در محیطهای امن و در اندازه های مختلف که به شبکه های LAN یا WAN متصل هستند ارائه می نماید. همچنین دانش طراحی راهکارهای امن مسیریابی برای پشتیبانی شبکه های پراکنده یک مجموعه و کاربران از راه دو را نیز پوشش می دهد.

 

CCNP SWITCH

 

·         این مدرک نشان می دهد که دارنده آن دانش و مهارت لازم جهت طراحی، راه اندازی و عیب یابی راهکارهای پیچیده سوییچینگ در سطح گسترده با استفاده از معماری Enterprise سیسکو را دارا می باشند. این دوره همچنین دانش سازگاری امن فناوریهای VLAN،WLAN، Voice و ویدیو را با شبکه های سازمانی پوشش می دهد.

 

CCNP TSHOOT

 

·         این مدرک نشانگر دانش و مهارت لازم جهت برنامه ریزی و اجرای نگهداری شبکه های پیچیده Rout شده و Switch شده بوده و استفاده از تجارب مبتنی بر فناوری و استفاده از دیدگاه مبتنی بر ITIL را جهت عیب یابی شبکه آموزش می دهد.

 

·         از آنجا که دوره های مربوط به یک مدرک دارای ارتباط بسیار نزدیک و هم پوشانی های فراوانیست و ایده آل ترین حالت ، گذراندن این دوره ها به صورت متناوب و بدون وقفه می باشد، کهکشان این دوره ها را در قالب پک ارائه نموده و به صورت تک دوره این دوره ها را برگزار نمی نماید .

 

·         طبق تجربه چندین ساله کهکشان در برگزاری دوره ها به صورت پک، مزایای این گونه پک ها به شرح ذیل می باشد :

 

·         به دلیل برگزاری دوره ها به صورت پیوسته ، وقفه ای بین تشکیل دوره ها ایجاد نگردیده و از اتلاف وقت متقاضی و انتظار برای تشکیل دوره بعدی جلوگیری می گردد .

 

·         مطالبی که تکراری بوده و هم پوشانی دارند یکبار به طور کامل ارائه گردیده و از اتلاف وقت بر روی موارد تکراری و یا بیان نیمه کاره مطالب تا تکمیل آن در دوره بعدی جلوگیری می گردد .

 

·         افراد کلاس از ابتدا تا پایان دوره یکسان بوده، با دانش هماهنگ پیش رفته و ورود افراد جدید با دانش متفاوت که موجب اتلاف وقت می گردد باعث اختلال در کار مدرس نمی گردد .

 

·         با توجه به اینکه مدرس امکان برنامه ریزی برای کل ساعات را دارا می باشد ، امکان انجام سناریوهای عملی و کامل با دانش مناسب در دوره وجود خواهد داشت .

 

·         حداکثر دانش در حداقل زمان به متقاضی منتقل شده و با توجه به پیوسته بودن دوره ها ، دانش پژوهان دانش یک متخصص کامل را کسب نموده و انگیزه لازم را برای کار و آزمون به دست می آورند .

 

سیسکو-CCNP Security- Secure: Securing Networks with Cisco Routers and Switches

 

·         پس از گذراندن این دوره، دانشجو قادر به پیاده سازی ویژگی های امنیتی لایه ۲روی شبکه با استفاده از سوئیچ ها و روترهای موجود در آن سازمان ، خواهند بود. همچنین نصب، ترکیب بندی و عیب یابی URL filtering ، NAT ، Cisco IOS Zone-Based Policy Firewall و ... از دیگر سرفصل های این دوره می باشند.

 

سیسکو-CCNP Security - Firewall: Deploying Cisco ASA Firewall Solution

 

·         فایروال های Cisco ASA برای پشتیبانی سیستمهای شبکه در برابر تجاوزها و تهدیدهای ایمنی ، استفاده می شوند. این دوره با تمرکز نصب ، ترکیب بندی و عیب یابی این دستگاه ها برگزار شده و از دیگر سرفصل های این بخش می توان به Access Rules ، NAT ، Layer 7 inspection و ... اشاره نمود.

 

سیسکو-CCNP Security - VPN: Deploying Cisco ASA VPN Solutions

 

·         ایجاد بستر های اختصاصی شبکه از زیرساخت های عمومی چندیست مورد علاقه مهندسین شبکه قرار گرفته است. هزینه های بالای سرویس های شبکه های گسترده و همچنین پوشش دهی محدود جغرافیائی ، بر استفاده هر چه بیشتر از این قابلیت ها افزوده است. این دوره انواع مختلف VPN ها را بررسی و به جزئیات پیاده سازی هرکدام از آنها خواهد پرداخت.

 

سیسکو-CCNP Security- IPS v7.0:Implementing Cisco Intrusion Prevention System v7.0

·         Cisco IPS وظیفه پشتیبانی سیستمهای شبکه در برابر تجاوزها و تهدیدهای ایمنی را به عهده دارند. پس از گذراندن این دوره، دانشجویان قادر خواهند بود تا برای پشتیبانی از دستگاه های شبکه و همچنین مدیریت موثر هشدارهای IPS ، سنسورهای Cisco IPS را گسترش، ترکیب بندی و اداره نمایند

بازدید 8374 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 ارديبهشت 1400 ساعت 07:42

شعبات مجتمع

شعبه برادران : خیابان شریعتی جنوبی پلاک 186    

058-32240580-32226125

    شعبه خواهران و دفتر نمایندگی گاج استان

خیابان طالقانی شرقی -کوچه سلطانی پلاک 85

پویش خواهران : 32226485

گاج : 32211087-32242234

 

نماد اعتماد الکترونیک

ساماندهی پایگاه های اینترنتی

logo-samandehi